Rezervace
Rezervace
Rezervace

Kde je nejbližší...

... obchod

Smíšené zboží najdete přímo v centru Josefova Dolu (cca 5 min autem, 20 min pěšky) - miřte ke kostelu a cca 100 m za ním v bytové zástavbě najdete obchod se základními potravinami a předměty denní potřeby. Parkoviště je přímo naproti.

Větší nákupy zvládnete v Jablonci nad Nisou - cestou na herberk jste možná míjeli Vendo park, kde najdete velké DM i obchody s oblečením. A hned v jeho blízkosti najdete i Kaufland. V Jablonci je i Tesco, Lidl nebo Albert a najdete tu i obchody se sportovním vybavením Hervis nebo Sportisimo.

Vyrazit můžete i do Tanvaldu, kde jsou prakticky vedle sebe supermarkety - Billa, Penny a Lidl. Za Lidlem je i "one stop shop" s lékárnou, drogerií, obchodem s oblečením a obuví.

... bankomat

Nejbližší bankomat je 11 min jízdy autem na nedaleké Smržovce. Patří České spořitelně a najdete ho v budově městského úřadu, Náměstí T. G. Masaryka 600, 468 51 Smržovka.

Další bankomat je také v Tanvaldě.

... restaurace

V Josefově Dole a okolí je celá řada restaurací, doporučit můžeme restauraci U Toníčka na Horním Maxově (cca 5 min autem - jen pozor, nelze platit kartou). Nově je v Josefově Dole otevřená kavárna v Huti Marie (níže po hlavní silnici směr centrum obce), kde najdete i saunu, lezeckou stěnu a kurty na badminton.

... pohotovost

Spěchejte do nemocnice v Jablonci nad Nisou - cesta vám zabere asi 23 minut.

... koupaliště nebo bazén

Přímo v Josefově Dole (směrem na vodopády na Jedlové) je přírodní koupaliště - kamenná hasičská nádrž s poměrně chladnou vodou. Funkční koupaliště najdete i v Tanvaldě, místní se často jezdí koupat do jablonecké přehrady (pozor, v okolních přehradách není většinou možné se koupat, fungují jako zdroj pitné vody). V Jablonci nad Nisou najdete i krytý plavecký bazén s tobogány, vířivkami a divokou řekou. Aquapark najdete také v Liberci.

... sportovní vyžití

Jizerky přejí nejen zimním sportům a turistice, ale pohybu všeho druhu. V nedaleké Huti Marie (cca 15 min pěšky) si můžete zamluvit kurty na badminton či lezeckou stěnu (a následně si odpočinout v sauně). V Josefově Dole si lze pronajmout venkovní hřiště na míčové sporty, v nedalekých Albrechticích najdete ovál vhodný pro kolečkové brusle a o kousek dál areál Špičák nabízí v létě i traily pro horská kola.

... kino

Pokud zatoužíte po troše večerní kultury, můžete se podívat na program tanvaldského Kina Jas Járy Cimrmana nebo na kina v Jablonci nad Nisou. Fungují tu kino Radnice, kino Junior a Letní kino.

spolupracujeme
© 2024 U Modré Křepelky
chevron-down