Rezervace
Rezervace
Rezervace

Ubytování

U Modré křepelky lze pohodlně ubytovat 29 osob na pohodlných samostatných lůžkách, která lze pohodlně spojovat nebo oddělovat podle potřeb hostů. K dispozici je osm prostorných ložnic, společná kuchyně, jídelna a společenská místnost. WC a sprchy jsou společné. Herberk neustále prochází úpravami. Je vybaven původním nábytkem, který je v pokojích a společenské místnosti většinou už restaurovaný, v jídelně a kuchyni původní. V objektu je k dispozici wi-fi. Celý herberk je přísně nekuřácký a i my (po vzoru restauračních prostor) vyháníme kuřáky na déšť a mráz a doufáme, že je z jejich neřesti vyléčí okolní krása přírody.

Rádi bychom vás předem upozornili, že v herberku je voda pitná a kontrolovaná pravidelnými odběry, ale má výraznou železitou chuť i odér - je to dáno jednak složením vody v této oblasti, jednak je to pravděpodobně umocněno stavem velkokapacitního bojleru na teplou vodu. Při obsazenosti herberku alespoň 15 lidmi se při běžné spotřebě železitost vody výrazně vylepší už po prvním dnu, přesto doporučujeme se vybavit vodou k pití. Ve šťávách, čaji či kávě není železo cítit, ale čistou vodu doporučujeme konzumovat balenou. Výměna bojleru a přilehlých trubek je plánována na podzim 2021.

Kuchyň

Prostorná kuchyň je v původním stavu a doufáme, že v nejbližší době projde rekonstrukcí. Je vybavena dvěma novými vestavěnými myčkami, dvěma novými samostatně stojícími lednicemi v retro designu a dvě plynovými sporáky. Pro pečení moučníků je k dispozici přenosná elektrická trouba.

K vybavení patří i mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, toastovač, topinkovač, tyčový mixér a ruční šlehač. Samozřejmostí je kompletní sada nádobí - po původním penzionu se dochovala enormní zásoba skleniček, hrnečků, talířů i příborů a hrnců, ve kterých byste se mohli i koupat. Doporučujeme ale využívat spíše nové hrnce dimenzované pro rozvětvené rodiny.

V kuchyni je dostatek volných ukládacích prostor pro dovezené zásoby, po domluvě lze zpřístupnit ještě sklad s další lednicí.

Jídelna

Jídelna nabízí pohodlné sezení pro 27 osob, při plném obsazení chalupy lze využít i jídelní stůl pro šest osob ve vedlejší společenské místnosti. Běžně je jídelna doménou dospělých zatímco děti tráví nejvíce času ve společenské místnosti.

Společenská místnost

Místnost vybavená velkým stolem, který lze ještě rozložit, gaučem a několika stolky slouží k relaxaci i sledování TV (což neslyšíme rádi v lůně přírody a sportu, ale výhody tohoto vynálezu známe všichni). Je zde velký dětský koutek s prostorem pro malování, dětskou kuchyňkou i obří komodou s všemožnými hračkami a hrami. Pochlubit se můžeme několika exempláři zcela původních šach, které už pravděpodobně mají i retro hodnotu. Ve společenské místnosti je dostatek prostoru i pro ranní rozcvičky či jógové seance.

WC a sprchy

Přímo v přízemí jsou dvě WC, méně náročným hostům můžeme po dohodě zpřístupnit ještě třetí komnatu nejvyšší nouze, která je opravdu velmi původní, nicméně funkční. WC v přízemí je také určeno k přednostní rekonstrukci, zejména pro poněkud nepraktické řešení potřeb ve dvojici.

V mezipatře je výrazně novější zamykatelné WC s umyvadlem (vstup je přímo vedle dveří do pokoje č. 1 - pro někoho výhoda, pro někoho důležitá výstraha). V prvním patře jsou dvě samostatné sprchy s umyvadlem.

Další WC a koupelna se sprchou jsou v podkroví mezi pokoji č. 7 a 8.

Pokoje č. 1 až 6 mají přímo v pokoji vlastní umyvadlo.

Ložnice

Složit hlavu můžete v osmi prostorných pokojích.

Pokoj č. 1

Umístěn v prvním mezipatře, dvoulůžkový s komodou a věšákem. Má výhled do dvora herberku a příjemné dřevěné obložení.

Pokoj č. 2

Čtyřlůžkový pokoj, kam lze pohodlně umístit ještě přistýlku a/nebo dětskou postýlku, zútulněný velkou komodou a přichystali jsme i designový prvek k zavěšení svršků (my víme, že i spodků). V budoucnu bude vedle něj zřízena druhá, malá kuchyň pro milovníky nočního ukájení potřeb nenasytných a žíznivých dětí.

Pokoj č. 3

Třílůžkový pokoj, z jehož okna si lze pěkně shora prohlédnout vývěsní štít Modré křepelky nad vchodem. Kromě komody je i zde kvalitní design k ověšení vším možným.

Pokoj č. 4

Pětilůžkový pokoj určený velkým rodinám a partám s klidem pojme i další přistýlku. Korunovali jsme ho velkou komodou a i zde jsme si s ukládáním ošacení celkem vyhráli (a těch hádek!).

Pokoj č. 5

Tak ten jediný zrovna prostorný není a pohodlný je skutečně pro dvě osoby. S trochou vůle (hlavně vaší) do něj vměstnáme i dětskou postýlku, ale nejste-li vyznavači kontaktního rodičovství (či kontaktních sportů), příliš vám to nedoporučujeme. Můžete zde ale najít dva ze tří exemplářů modrých postelí, o kterých mi můj muž nevěřil, že bílé budou hezčí.

Pokoj č. 6

Můj oblíbený pětilůžák v druhém mezipatře je posledním pokojem s vlastním umyvadlem. Do jeho dřevem obložených stěn pohodlně vměstnáme i přistýlku i dětskou postýlku a ještě zbude dost prostoru pro skákání panáka. K dispozici je vestavěná skříň a designové touhy jsme ukojili restaurovaným stolem se židlemi. Ráda bych upozornila na mimořádně krásný výhled do korun stromů a na pravou jizerskohorskou louku (či běžecký ovál v době zimních radovánek).

Pokoj č. 7

Větší z pokojů v podkroví už je kompletně vyvedený ve dřevě a hlavu v něm složí pět lidí a klidně i pocestný na přistýlce a dítko v postýlce. Ani zde nechybí designový retrostolek nazvaný Vzpomínka na socialismus č. 854 a doslova vytuněná variace na vestavěnou skříň minulých let.

Pokoj č. 8

Poslední z palácových komnat jsme vybavili jako seriózní třílůžkový pokoj s výhledem na rezidenci původních majitelů. Proč seriózní, to netuším, ale chápejte, popsala jsem osm pokojů.

Další užitečné prostory

Kočárky a sáně můžete nechávat hned za hlavním vchodem v zádveří, k ukládání bot, lyží, lyžáků či sušení mokrých svršků (fakt těch nejsvrchnějších) slouží lyžárna (vzdálenější dveře vlevo od hlavního vchodu) - moc prosíme, abyste se v celém objektu přezouvali, jsou tu prozatím zátěžové koberce. U zadního vchodu je taktéž k dispozici botník. Aktuálně pracujeme na proměně stodoly v úložnu kol a jiného sportovního vybavení, zatím je možné bicykly skladovat na chodbách uvnitř.

Wellness si zatím musíte zajistit sami, ale i to je v plánu. Zatím si můžete zatančit huga čaga kolem ohniště s výhledem do údolí, pro náročnější gurmány je k dispozici velký gril a nekonečná zásoba zdravého horského vzduchu.

Aktuálně pracujeme na venkovních sezeních a prostoru pro děti.

spolupracujeme
© 2021 U Modré Křepelky
Rezervace
Top chevron-down