Rezervace
Rezervace
Rezervace

Ubytování

  • 8 prostorných ložnic (povlečení a ručníky k dispozici)
  • 5 WC, 5 koupelen
  • Plně vybavená kuchyň (3 lednice, 2 myčky, 2 horkovzdušné trouby, 2 sklokeramické desky, veškeré nádobí, toastovač, topinkovač, ruční šlehač, mikrovlnka, rychlovarné konvice)
  • Jídelna se sezením pro 20 osob
  • Společenská místnost s dětským koutkem a stolováním pro dalších 8 osob
  • Vybavení pro nejmenší - nočníky, vysoké židličky, přebalovací pult, lůžkoviny, dětské postýlky, hračky (stavebnice, auta, dětská kuchyňka, domečky s nábytkem pro panenky)

Omlouváme se za lehce neaktuální a neprofesionální foto, na herberku se neustále něco mění a k naší velké radosti je i poměrně hustě obsazen, tak prostoru k focení není tolik. Razíme navíc teorii, že je lepší ukázat stav horší a překvapit lepší realitou, než naopak.

U Modré křepelky lze bezprostředně ubytovat 32 osob na plnohodnotných samostatných lůžkách, která lze snadno spojovat nebo oddělovat podle potřeb hostů. V případě potřeby máme v zásobě ještě přistýlky a dvě dětské postýlky. K dispozici je vám osm prostorných ložnic, společná kuchyně, jídelna a společenská místnost. WC a sprchy jsou též společné. Herberk neustále prochází úpravami. Je vybaven převážně původním restaurovaným nábytkem, na některých kusech stále ještě pracujeme. V objektu je k dispozici wi-fi. Celý herberk je přísně nekuřácký a i my (po vzoru restauračních prostor) vyháníme kuřáky na déšť a mráz a doufáme, že je z jejich neřesti vyléčí okolní krása přírody.

Kuchyně pro velké výpravy

Kuchyň je po kompletní rekonstrukci. K dispozici jsou dvě sklokeramické desky, dva odsavače par, dvě horkovzdušné trouby, dvě myčky, dvě lednice a jedna americká lednice, která nadchne i velké výpravy. Pro společnou kuchyni jsme volili regálové řešení, aby se hosté vždy rychle zorientovali. Kuchyň je plně vybavená, kromě veškerého nádobí zde najdete i toastovač, topinkovač, mixér, ruční šlehač, mikrovlnnou troubu a dvě rychlovarné konvice.

Taková typická horská jídelna

Aktuálně prochází rekonstrukcí! Jídelna nabízí pohodlné sezení pro 20 osob, při plném obsazení chalupy lze využít i jídelní stůl pro osm osob ve vedlejší společenské místnosti. Běžně je jídelna doménou dospělých zatímco děti tráví nejvíce času ve společenské místnosti.

Společenská místnost pro malé i velké

Aktuálně prochází další vlnou vylepšování! Místnost vybavená velkým stolem, který lze ještě rozložit, gaučem a několika stolky slouží k relaxaci i sledování TV (což neslyšíme rádi v lůně přírody a sportu, ale výhody tohoto vynálezu známe všichni). Je zde velký dětský koutek s prostorem pro malování, dětskou kuchyňkou i obří komodou s všemožnými hračkami a hrami. Pochlubit se můžeme několika exempláři zcela původních šach, které už pravděpodobně mají i retro hodnotu. Ve společenské místnosti je dostatek prostoru i pro ranní rozcvičky či jógové seance. Na zemi vzadu u hraček leží tatami pro pohodlné hraní.

WC a sprchy pro společné zážitky

Přímo v přízemí jsou dvě WC, na dámském WC najdete bidetovou spršku, na pánské WC jsme umístili krom klasické mísy i pisoár pro maximální pohodlí.

V mezipatře je další WC s umyvadlem (vstup je přímo vedle dveří do pokoje č. 1 - pro někoho výhoda, pro někoho důležitá výstraha). V prvním patře jsou dvě samostatné sprchy s umyvadlem. Zejména menší děti nadchne možnost využít koupelnu s vanou na prvním patře. Její zvelebení je taktéž v plánu.

Další WC a koupelna se sprchou jsou v podkroví mezi pokoji č. 7 a 8.

Pokoje č. 1 až 6 mají přímo v pokoji vlastní umyvadlo.

Prostorné ložnice pro pravé horaly

Složit hlavu můžete v osmi prostorných pokojích. Upozorňujeme, že na fotkách jsou převážně stará umyvadla, ve všech pokojích jsou nová, viz foto u pokoje č. 6.

Pokoj č. 1 - Zaječí jamka

Umístěn v prvním mezipatře, dvoulůžkový s komodou a věšákem. Má výhled do dvora herberku a příjemné dřevěné obložení. Dekorují ho dva portréty roztomilého ušáka.

Pokoj č. 2 - Vlčí jáma

Čtyřlůžkový pokoj pro velké šelmy pod dohledem vlčí smečky, kam lze pohodlně umístit ještě přistýlku a/nebo dětskou postýlku, zútulněný velkou komodou a přichystali jsme i designový prvek k zavěšení svršků (my víme, že i spodků). V budoucnu bude vedle něj zřízena druhá, malá kuchyň pro milovníky nočního ukájení potřeb nenasytných a žíznivých dětí. Zatím si tam můžete dát alespoň kávu či té o páté.

Pokoj č. 3 - Rysí pelech

Čtyřlůžkový pokoj, z jehož okna si lze pěkně shora prohlédnout vývěsní štít Modré křepelky nad vchodem. A třeba se ukáže i ten rys, co bývá v Jizerkách občas k vidění a kterého jsme vám pro jistotu vyobrazili na zdech. Kromě komody je i zde kvalitní design k ověšení vším možným.

Pokoj č. 4 - Jelení paseka

Pětilůžkový pokoj určený velkým rodinám a partám s klidem pojme i další přistýlku. Korunovali jsme ho velkou komodou a i zde jsme si s ukládáním ošacení celkem vyhráli (a těch hádek!). Jelení parohy tu chybí, ale portrétů je tu habaděj.

Pokoj č. 5 - Liščí nora

Tak ten jediný zrovna prostorný není a pohodlný je skutečně pro dvě osoby. S trochou vůle (hlavně vaší) do něj vměstnáme i dětskou postýlku, ale nejste-li vyznavači kontaktního rodičovství (či kontaktních sportů), příliš vám to nedoporučujeme. Můžete zde ale najít dva ze tří exemplářů modrých postelí, o kterých mi můj muž nevěřil, že bílé budou hezčí. A ze zdi na vás bude shlížet liška Ryška.

Pokoj č. 6 - Sokolí kámen

Můj oblíbený pětilůžák v druhém mezipatře je posledním pokojem s vlastním umyvadlem. Do jeho dřevem obložených stěn pohodlně vměstnáme i přistýlku i dětskou postýlku a ještě zbude dost prostoru pro skákání panáka. K dispozici je vestavěná skříň a designové touhy jsme ukojili restaurovaným stolem se židlemi. Ráda bych upozornila na mimořádně krásný výhled do korun stromů a na pravou jizerskohorskou louku (či běžkařský ovál v době zimních radovánek). A na fotce tam možná nevisí sokol, ale Sokolí kámen o pár kilometrů dál skutečně najdete.

Pokoj č. 7 - Veverčí hnízdo

Kam jinam než úplně nahoru by veverka ubytovala svou početnou rodinu? Větší z pokojů v podkroví už je kompletně vyvedený ve dřevě a hlavu v něm složí pět lidí a klidně i pocestný na přistýlce a dítko v postýlce. Ani zde nechybí designový retrostolek nazvaný Vzpomínka na socialismus č. 854 a doslova vytuněná variace na vestavěnou skříň minulých let.

Pokoj č. 8 - Soví hrad

Poslední z palácových komnat jsme vybavili jako seriózní čtyřlůžkový pokoj s výhledem na rezidenci původních majitelů. Proč seriózní, to netuším, ale chápejte, popsala jsem osm pokojů. Tak se aspoň podělím o původ jména - krom toho, že jsem měla hezkou fotku sovy a soví díra nebo štěrbina zněla poněkud blbě, názvem Soví hrad označoval můj muž za dob studia na VŠ ubytovnu, kde přebývali vysokoškolští pedagogové.

Další užitečné prostory

Máme saunu! Volejte hurá a tři dny se radujte, dokončena v prosinci 2023. S ochlazovací sprchou v přilehlé koupelně a relaxační místností nad lyžárnou. Ta je ještě v procesu, ale účel splní. To je relax, táto!

Kočárky a sáně můžete parkovat v hlavní hale, lyže, lyžáky a další sněžné vybavení lze ukládat v nové lyžárně vybavené i sušákem na lyžařské boty.

Aktuálně pracujeme na proměně stodoly v úložnu kol a jiného sportovního vybavení, zatím je možné bicykly skladovat na chodbách uvnitř.

Wellness si zatím musíte zajistit sami, ale i to je v plánu. Aktuálně budujeme saunu!

V tuto chvíli si můžete zatančit huga čaga kolem ohniště s výhledem do údolí (vpravo od zadního vchodu), pro náročnější gurmány je k dispozici velký gril a tři venkovní stoly s židlemi. Naši hosté si mohou také sklidit zeleninu z vyvýšených záhonů. A samozřejmě nekonečná zásoba zdravého horského vzduchu.

Vybavení pro děti

Na herberku je vskutku mamutí pískoviště i s hračkami a dlouhou klouzačkou. Mimo to mají naši hosté k dispozici nejrůznější sportovní vybavení (fotbalové branky, luk, míče, pétanque, dětské chůdy) a parádní (dětský) malotraktor. Na rozšiřování atrakcí pro děti stále pracujeme.

spolupracujeme
© 2024 U Modré Křepelky
chevron-down